FacebookBulgarianEnglishFrenchGermanGreekRussian

Локомотив (Мездра) взе първа точка от лидера в Северозападната Трета лига

© sportal.bg

Мачът започна повече от добре за мездренчани, играещи в „бяло-черни“ екипи. Още в 8 мин. след пас на Деян Иванов Ивайло Бояджиев напредна по десния фланг и със страхотен удар от около 25 м направи вратаря на домакините безпомощен за 0:1. Ранният гол стресна домакините и те вдигнаха още повече оборотите, но мездренчани стояха уверено на терена и парираха всяка една по-опасна атака и успешно пресираха противника.

Едва в 40-а мин. „червено-черните“ от Горна Оряховица успяха да стигнат до изравнително попадение с гол на Георги Колев след страхотно меле в наказателното поле на гостите. Мездренчани имаха претенции за нарушение срещу вратаря Стврев, но реферът Петър Иванов посочи центъра на терена. До края на полувремето двата съперника си размениха по няколко атаки, но резултатът остана непроменен.

Второто полувреме започна с подчертан домакински натиск, но играчите от Мездра бързо изравниха играта и продължиха да играят тактически правилно, като затваряха всяка възможност за опасни ситуации пред собствената си врата.

До края на срещата и двата отбора направиха пропуски пред вратата на съперника, като най-сериозните бяха в 50-м за домакините и в 88-а за гостите, когато след удар на влезлия след почивката Светослав Валериев мина на сантиметри от гредата на горно-оряховчани.

Наставникът на мездренчани Николай Христозов заложи на следния състав за Локомотив: Цветелин Ставрев , Ваньо Иванов, Николай Ганчев (кап.), Васил Сапунджиев, Кристиян Атанасов(75 – Михаил Бешев), Кристиян Димитров( 90 – Гр. Илиев), Деян Иванов, Ивайло Бояджиев(76 – Светослав Валериев), Сергей Георгиев Васил Калоянов, Иван Кирилов (53 – Асен Русинов).

В следващия XVII-ти кръг на Северозападна Трета лига ОФК Локомотив (Мездра) по програма приема отбора на Дунав (Лом), но поради отказа на ломчани от първенството, печели служебно с 3:0.

Тази информация достига до Вас благодарение на информационна агенция Булпресс!